W dniu 18 maja 2018 roku na terenie 31 Bazy Lotniczej w Poznaniu odbył się Spotter Day z okazji Nato Tiger Meet 2018 (NTM2018).
NTM2018 to międzynarodowe szkolenie eskadr, które w swoim logo mają Tygrysy. W 2018 roku gospodarzem ćwiczeń była 31 Baza Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach a szkolenie było prowadzone w dniach 14-25 maja. Udział w nim brały 22 eskadry z 13 krajów, w tym m.in.: Włoch, Hiszpanii, Czech, Holandii, Niemiec, Belgii, Węgier, Szwajcarii, Austrii, Francji oraz Wielkiej Brytanii. Jest to największe przedsięwzięcie Sił Powietrznych w 2018 roku, bardzo prestiżowe dla Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Podstawowym celem NATO Tiger Meet (NTM) jest wspólny rozwój i współpraca między eskadrami wchodzącymi w skład sił NATO. Były to szkolenia służące wymianie doświadczeń , doskonaleniu współpracy podczas wykonywania zintegrowanych operacji powietrznych zgodnie z normami NATO. Kolejna edycja NTM2019 odbędzie się we Francji.
W tym samym czasie (19-20 maja 2018r) na lotnisku Poznań Ławica odbyły się 3 edycja Air Show Poznań. Poznańskie pokazy organizowane były przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Impreza lotnicza Poznań Air Show przyciągnęła w 2018 roku prawie 70 tysięcy gości. Pokazy na Poznań-Krzesiny i Poznań-Ławica to była wspaniała okazja spotkać się w gronie znajomych z Polski i innych krajów. Pokazy to wspaniała okazja do rozmowy, wymiany lotniczych i fotograficznych doświadczeń w gronie lotniczych świrów ?
Zapraszam do krótkiej relacji fotograficznej z tych 2 imprez.

Wszelkie prawa do zdjęć są zastrzeżone i chronione prawem autorskim. Jesteś zainteresowany zdjęciem proszę o kontakt.